Курси навчання поліграфологів

Людина не може бути по-справжньому досконалою, якщо не допомагає удосконалюватися іншим

Ч.Діккенс

13000420_1694543097481815_803914824_oРослина починається із насіння, будинок із фундаменту, а професіонал починається із якісної освіти, яку отримує. Вірний професійний старт є запорукою майбутніх успіхів та злетів, і як наслідок фінансової стабільності та незалежності. Тому, питання місця, форми та якості освіти завжди залишається ключовим на початку будь-якої професійної діяльності людини.

Особливо це відноситься до професії поліграфолога (яка у 2010 році отримала офіційний статус та згідно вітчизняного Національного класифікатора професій від 01.11.2010 у Додатку «А» має кодифікацію – КП 2144.2.), так як результативність спеціального психофізіологічного опитування з використанням поліграфа залежить в основному від кваліфікації поліграфолога, від організації його роботи та методичного забезпечення такої діяльності. На сьогодні, багато різноманітних шкіл та окремих поліграфологів пропонують свої послуги щодо навчання роботи із поліграфом, тому пересічному громадянину інколи досить важко зорієнтуватись у цьому розмаїтті пропозицій.

12991779_1694543110815147_373380605_oПостає слушне питання – Чим TS polygraph investigation якісно відрізняється від інших?

 • По-перше, у Західному регіоні України не має подібного навчального центру і для того, щоб отримати такого рівня якісну освіту треба їхати до м.Києва, що робить процес навчання не завжди зручним та набагато дорожчим;
 • По-друге, фахівці нашої школи, які приймають участь у навчальному процесі, окрім того, щоє кваліфікованими спеціалістами, що мають багаторічний досвід роботи у сфері інструментальної та не інструментальної детекції брехні, безпеки бізнесу тощо, до того ж, мають досвід професійного викладання у вищих навчальних закладах України, тобто є кваліфікованими педагогами.
 • По-третє, розроблений нами курс навчання враховує досвід найвідоміших світових Шкіл по поліграфології та передбачає охоплення всіх основних методик, розроблених за час розвитку «детекції брехні», як представників американської школи так і російських колег (загальний час проведення базового курсу складає не менше 350 аудиторних годин), де основну увагу зосереджено саме на американські підходи та стандарти, які підтвердили свою спроможність 100-річним досвідом їх застосування.
 • По-четверте, навчання проводиться протягом місячного терміну з повним відривом від роботи, під час навчання застосовуються спеціальніпедагогічні методики, які дозволяють людині засвоїти велику кількість матеріалу за короткий термін.
 • По-четверте, курсом передбачено 120 годин практичних занять, які орієнтовані на здатність слухача по закінченню курсів впевнено проводити перевірки відразу ж після проходження навчання.
 • По-п’яте, ми забезпечуємо слухача інтерактивними та друкованими матеріалами, із змістом ключових моментів навчання, які залишаються у подальшому у нього, за якими буде можливість пригадати практично весь курс.
 • По-шосте,ми маємо можливість навчати слухача на високоякісному американському та російському обладнанні. А крім того, забезпечити у майбутньому його таким обладнанням (Axiton, Lafaete та ін.) із оформленням усіх необхідних документів.
 • По-сьоме, в нашій системі освіти існує інститут наставництва, тому кожному випускнику наших курсів надається повна практична, інформаційна та інша необхідна підтримка після закінчення курсів незалежно від терміну початку роботи,протягом перших 20 перевірок від свого наставника та при необхідності інших фахівців компанії.

12999554_1694543124148479_382820626_oВАЖЛИВО!!!
Гроші не вирішують все!!! Тому, одними із стрижневих принципів нашої компанії є відповідальність та додержання стандартів підготовки поліграфологів прийнятих у всьому світі, саме тому, на наші курси відбувається відбір кандидатів за такими критеріями:

 1. вік кандидата повинен бути не молодше 25 років;
 2. рівень базової загальної підготовки має бути високим, що забезпечує розуміння відповідальності професійної діяльності в сфері «детекції брехні» та загальну ерудованість,також кандидат повинен володіти комунікативними якостями, психологічною стійкістю, розвиненим інтелектом, артистичними здібностями, хорошими базовими знаннями та бути ерудованим
 3. кандидат повинен мати вищу освіту, переважно в галузі психології або правознавстві;
 4. кандидат повинен мати істинний інтерес та схильність до професійної діяльності в сфері «детекції брехні»;
 5. кандидат повинен мати бездоганну репутацію, порядність, й успішно пройти перевірку на поліграфі, важливими є і такі позитивні якості кандидата, як товариськість, доброзичливість, здатність до аналізу та узагальнення;
 6. Здатність приймати самостійні рішення та вміння захистити власну думку.
 7. Відсутність судимостей.

13010006_1694543167481808_642954214_oДо підготовки не допускаються особи, що зазнають психологічні труднощі в спілкуванні з людьми, володіють низьким рівнем критичності та професійної компетентності, схильні до категоричності та амбітності тощо. До того ж, не допускаються до навчання особи, що вживають наркотичні засоби, зловживають алкоголем, страждають ігроманією та ін.

Компанія залишає за собою право відмовити кандидату у проходженні курсів, не пояснюючи причину відмови.

Досвід роботи інших загальновизнаних поліграфологічних шкіл із аналогічними вимогами щодо відбору кандидатів повністю виправдав себе, чим зумовив високу якість підготовки майбутнього фахівця-поліграфолога. Вказані вимоги дозволяють уникнути профанації методу перевірок на поліграфі та суттєво знижують ризик появлення на ринку непрофесіоналів.

Навчання складається із 2-х етапів:

1 етап – очний, базовий курс навчання – 350 годин (27-29 діб);

2 етап – заочний, за кожним із випускників закріплюється наставник і випускник закріплює отриманні знання під контролем на практиці. Незалежно від того, коли випускник починає працювати, наставник здійснює всебічну підтримку до того часу, поки випускник самостійно, але під контролем,проведе не менше 20 перевірок.

13016437_1694543200815138_850980808_oБазовий курс надає глибокі знання щодо володіння найбільш ефективними та сучасними методиками проведення перевірок на поліграфі. У навчальних матеріалах базового курсунавчання поліграфологів використовуються надбання таких фахівців як Л.Г.Алексеєв, В.А.Варламов, Н.Гордон, В.М.Князев,С.В.Поповичев, Ч.Слапскі та ін.

Курс складається з таких частин:

 • Базові знання щодо психології людини та формування емоцій;
 • Базові знання щодо психофізіології людини;
 • Базові знання щодо проведення предтестової бесіди;
 • Документообіг поліграфолога;
 • Методика піку напруги, Методика винних знань (формати тестів: РOT, SPOT, CIT та ін.);
 • Методика контрольних запитань (формати тестів: ZCT, тест Юта, AFMGQT, YouPhase, кадровий тест DLST та інш.)
 • Базові знання щодо володіння програмним забезпеченням комп’ютерних поліграфів «Lafaet», «Axiton», «Епос» а також навики роботи із ними.
 • Базові психологічні засади діяльності поліграфолога.
 • Наприкінці курсу складається екзамен, який приймає авторитетна комісія з відомих спеціалістів у сфері інструментальної детекції брехні.

ВАЖЛИВО!!! Пропуски курсових занять не допускаються!!! Так як під час навчання використовуються передові педагогічні технології, і тому пропустивши одне заняття досить важко включитись у процес та перебувати у ньому на відповідному рівні. Якщо потенційний слухач із початку знає про неможливість відвідування КОЖНОГО заняття курсів, йому слід замислитись щодо взагалі, можливості проходження такого навчання. У випадку, якщо слухач все ж пропускає заняття, він особисто несе відповідальність за пропуски цих занять, і гроші за них не повертаються. Наприкінці курсів, слухач здає іспит, за результатами якого отримує свідоцтво про успішне проходження курсів та можливість здійснювати діяльність як поліграфолог, ті ж слухачі які не здали кінцевий іспит отримують довідку про відвідування вказаних курсів, яка не дозволяє практикувати поліграфологом.

13000397_1694543197481805_821734857_oГрупа як правило складається з 6-8 осіб, але не менше 3-х і не більше 10 осіб.

Вартість навчання за одну особу складає 2000 доларів за еквівалентом курсу, який є на момент навчання.

Компанія залишає за собою право змінювати ціну в індивідуальному порядку та запроваджувати систему знижок.

Процедура подачі заявки:

Якщо Ви бажає пройти курси навчання у TS polygraph investigation, зателефонуйте за номер 098 646 20 94 та заповніть заявку із зазначенням своїх анкетних даних, контактних телефонів, резюме та метою отримання такого фаху, яку надішліть на корпоративну пошту. Після чого, протягом доби, з кандидатом зв’язується наш фахівець та запрошує на співбесіду, після якої приймається рішення щодо можливості кандидатом проходження курсів навчання. У випадку позитивного рішення кандидат заповнює низку відповідних документів та вносить 500 гривень передплати. Якщо кандидат з’являється на курси, то вказані гроші йдуть в рахунок оплати за навчання, якщо кандидат не з’являється вказані гроші залишаються у власності Компанії.

12991928_1694543160815142_959711600_oДокументи.

До початку навчання слухачам необхідно представити документи:

 1. Анкета (надається при співбесіді)
 2. Фотографія 3,5*4,5
 3. Ксерокопія паспорту
 4. Копія документа про вищу освіту.

Наявність ноутбуку під час навчання обов’язкова.

Відбувся черговий випуск слухачів курсів поліграфологів, які проводила Компанія TS polygraph investigation на базі Львівського державного університету внутрішніх справ з 18.07.2016 по 21.08.2016. Протягом місяця, слухачі отримували ґрунтовні теоретичні та практичні знання щодо використання у своїй роботі поліграфа, як російського так і американського виробництв, вивчали нормативну базу застосування поліграфа та ознайомлювались із останніми світовими наробками досвіду детекції брехні. На курсах було презентовано підходи як американської, так і російської шкіл поліграфології.

Значна частина курсів присвячувалася закріпленню практичних навичок діяльності, де слухачі навчились кваліфіковано проводити передтестові та міжтестові бесіди, складати тести під конкретні життєві ситуації, користуватись безпосередньо поліграфом під час тестування та проводити аналіз отриманих результатів. В навчанні прийняли участь:

віце-президент міжнародної асоціації поліграфологів, один з перших поліграфологів у силових відомствах Республіки Білорусь – Володимир Михайлович Князев;

член Американської асоціації поліграфологів (АРА), кандидат юридичних наук, науковий співробітник відділу психологічних досліджень Київського науко-дослідного інституту судової експертизи Алєксєєв Олександр Олександрович.

Очікуваним результатом проходженння курсів стало вручення слухачам свідоцтв державного зразка, міжнародної асоціації поліграфологів та компанії TS polygraph investigation.